Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń … ?

Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń … ?

„Kiedy ojciec zobaczył, że syn nie ma prawej ręki, musiał wyjść z porodówki. Kiedy wrócił, krzyknął do lekarza: “On nie ma prawej ręki!”. Na to lekarz: “Nie ma ani prawej, ani lewej ręki, nie ma też nóg”. Jednak Nick Vujicic zamiast umrzeć, nauczył się jeździć na deskorolce, pisać na komputerze, myć zęby, pływać, podrywać dziewczyny. „

Wysokie Obcasy

„ BEZ RĄK, BEZ NÓG, BEZ OGRANICZEŃ „

 

To zdanie mogłoby się wydawać mocno kontrowersyjne a nawet nie zdziwiłabym się gdybym usłyszała : „ co ty wiesz kobieto o życiu bez kończyn … „  gdyby nie fakt, że jest to tytuł książki której autor rzeczywiście nie posiada ani rąk,  ani nóg, ani ograniczeń.

TETRA AMELIA  ta bajkowo brzmiąca nazwa to nie żadne zaklęcie, ani mityczna kraina wiecznej szczęśliwości. Wręcz przeciwnie Tetra Amelia to kraina w której Nick Vujicic  poznał smak samotności, odrzucenia, depresji, prób samobójczych. Ta dziwnie brzmiąca nazwa to nazwa rzadkiego schorzenia objawiającego się brakiem kończyn.

Dziś Nick Vujicic  nazywany jest

„ Gigantem Życia „

Pływa, pisze na komputerze, skończył studia, ożenił się z piękna kobietą, został ojcem.  Nauczył się też przemawiać i stał się tzw. “motivation speaker”. W wolnym tłumaczeniu “facet, który oduczy cię narzekania” . popularne określenie to mówca motywacyjny.

Spotkania z nim są organizowane na stadionach, które pękają w szwach a bilety sprzedają się lepiej niż na koncerty najpopularniejszych gwiazd popu.

Nick nie przynudza, nie moralizuje, nie opowiada banałów …. Staje przed tysiącami ludzi i po prostu dzieli się tym w czym tkwi tajemnica jego sukcesu a jest to ….

Tym podzielę się z Wami w kolejnym wpisie. Nick będzie częstym gościem na tym blogu. Do następnego razu.

 

One thought on “Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń … ?

Dodaj komentarz

Back to top